Yhteistyössä metsäsi parhaaksi

Onko metsäsi hakkuukypsää?

Puukaupan teko Luvian Sahan kanssa on sinulle kannattavaa ja helppoa. Puukauppa voidaan tehdä pysty-, hankinta- tai käteiskauppana. Hoidamme hakkuiden ja korjuun suunnittelun, korjuutyön valvonnan ja asiaankuuluvat viranomaisilmoitukset. Hakkuiden jälkeen teemme loppumittaukset ja tilitämme puukauppatulosi.

Puukauppa alkaa metsästä. Kutsu puunostajamme tutustumaan metsääsi. Samalla voimme keskustella metsäsi ajankohtaisista ja tulevista hoitotoimenpiteistä. Oikea-aikainen hoito parantaa metsäsi tuottoa pitkällä tähtäimellä, ja siksi korjuuta ei kannata tarpeettomasti lykätä.

Klikkaamalla kartasta halutun alueen kohdalla, näet puunostajan yhteystiedot

 

Antti Ojala

hankintaesimies 020 779 1157 antti.ojala@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Aura, Eura (vt 12 eteläpuoli pl. Hinnerjoki ja Honkilahti), Lieto, Marttila, Säkylä, Oripää, Pöytyä, Rusko

Johanna Lemmetty

hankintaesimies 020 779 1177 johanna.lemmetty@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Eurajoki, Eura (vt 12 pohjoispuoli), Luvia, Nakkila, Pori

Salla-Mari Keto

hankintaesimies 020 779 1131 salla-mari.keto@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Akaa, Alastaro, Huittinen, Humppila, Urjala, Punkalaidun, Urjala, Valkeakoski

Mikko Sampolahti

hankintaesimies 020 779 1171 mikko.sampolahti@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Harjavalta, Jämijärvi, Kankaanpäästä Vihteljärvi, Kiikoinen, Kokemäki, Lavia, Sastamala, Ulvila ja soveltuvin osin kartan harmaa alue

Matti Riitamaa

hankintaesimies 020 779 1130 matti.riitamaa@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Forssa, Hattula, Jokioinen, Kalvola, Loimaa, Mellilä, Somero, Tammela, Ypäjä

Reijo Ojala

hankintaesimies 020 779 1173 reijo.ojala@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Eura (Hinnerjoki ja Honkilahti), Laitila, Lappi, Mynämäki, Nousiainen, Pyhäranta, Rauma, Uusikaupunki, Vehmaa

Lassi Nieminen

hankintaesimies 020 779 1175 lassi.nieminen@luviansaha.fi

Hankinta-alue: Ahlainen, Honkajoki, Isojoki, Kankaanpää (pl.Vihteljärvi), Karijoki, Karvia, Kauhajoki, Kihniö, Kristiinankaupunki, Merikarvia, Noormarkku, Parkano, Pomarkku, Siikainen

LUVIA_kartta_rgb_2016_ Pori Eura Merikarvia Pomarkku Siikainen Kankaanpää Isojoki Honkajoki Kauhajoki Kristiinankaupunki Karijoki Kihniö Parkano Karvia Vesilahti Nokia Pirkkala Tampere Lempäälä Hämeenkyrö Ylöjärvi Ikaalinen Luvia Nakkila Eurajoki Mynämäki Nousiainen Laitila Vehmaa Uusikaupunki Pyhäranta Rauma Loimaa Ypäjä Koski Somero Tammela Forssa Jokioinen Hattula Kalvola Köyliö Säkylä Oripää Pöytyä Aura Marttila Lieto Rusko Huittinen Punkalaidun Akaa Urjala Humppila Valkeakoski Jämijärvi Sastamala Kokemäki Harjavalta Ulvila